16.6.2019

Soutěž Ocenění českých lídrů

Soutěž
Ocenění českých lídrů zná vítěze pro rok 2019

 
Tři vítězné firmy z každého kraje održely 12.června 2019 Ocenění českých lídrů za rok 2019. Níže naleznete video medailonky vítězných firem. NSG Morison, jakožto partner a auditor projektu gratuluje nejenom všem vítězům, ale všem finalistům. Každá z těchto firem si zaslouží velký respekt a uznání. 
  • Do letošního finále se dostalo 89 firem s nejlepšími ekonomickými výsledky. 
  • Ty byly vybrány z 1307 společností, které vyhověly kritériím soutěže. Společnosti byly vybrány odbrným garantem soutěže CRIF – Czech Credit Bureau. 
  • Naše společnost NSG MORISON je auditorem projektu, tudíž nahlíží na finanční ukazatele 89 finalistů. 
  • 70 procent hodnocení tvoří právě finanční ukazatele společností, zbylých 30 procent tvoří „soft“ faktory každé firmy, jako je společenská odpovědnost firmy, inovace, zaměstnanost lidí v daném regionu, atd. 
  • U finančních ukazatelů je nutností dostupnost závěrek za rok 2016 a 2017 a pokud možno posledního období 2018 , dále iRating ve stupních 1-11.  Společnosti dále musí splňovat pravidlo 100% českého vlastnictví a českého občanství majitelů, pravidlo ročního obratu 200 milionů korun aspoň a výše bez omezení, minimálního počtu 50 a více zaměstnanců a v neposlední řadě mají podvojné účetnictví nejméně po dobu 4 let.
  • Z celkového počtu letošních finalistů tvořilo 43 % rodinné firmy
  • 63 % pak působí prostřednictvím svých produktů a služeb v zahraničí.
  • Více jak polovina společností 62,5 %, které se dostaly do finále  na českém trhu působí více jak 20 let 
  • 54 % z nich byly založeny v první polovině 90. let.
  • Mezi priority všech firem patří podrorovat smysluplné  regionální aktivity
 
Soutěž organizuje agentura HELAS, v čele se zakladatelkou projektu Ocenění českých lidrů a Podnikatelské platrofrmy Helas - Budujeme hrdé Česko, paní Helena Kohoutová. Za to jí patří velký dík, její podíl na budování "hrdého Česka" je obdivuhodný. Hlavním partnerem projektu je společnost VODAFONE a oficiálním partnerem Expobank. Další partneři a vše o projektu naleznete na oficiálních stránkách soutěže.

Představení vítězů

Praha

První místo v Praze (zde kritériím soutěže vyhovělo 292 firem) patří společnosti ALBI Česká republika a.s., která je známá svými narozeninovými přáními a společenskými hrami. Druhou příčku obsadila advokátní kancelář PRK Partners s.r.o. Třetí skončila IT společnost IXPERTA s.r.o.

Středočeský kraj

Vítězstvím ve Středočeském kraji (115 firem) se může pochlubit společnost CVP Galvanika s.r.o. zabývající se povrchovou úpravou kovu. Druhé místo obsadila reklamní agentura Quo s.r.o., hned za ní se umístila stavební společnost KASTEN s.r.o.
 

Ústecký kraj

První příčka v Ústeckém kraji (61 firem) náleží výrobci betonových výrobků CS-BETON s.r.o.. Druhé místo obsadil výrobce a prodejce reklamního textilu a pracovních oděvů ADLER Czech a.s. Třetí příčka patří výrobci kancelářských potřeb a potravinářských obalů z kartonu HIT OFFICE, s.r.o.

Pardubický kraj

Vítězství v Pardubickém kraji (67 firem) patří společnosti Contipro a.s., která se zaměřuje na výrobu farmaceutických a kosmetických surovin a produktů. Druhou příčku obsadila společnost Isolit-Bravo s.r.o, hned za ní se umístil výrobce zastřešení teras a bazénů ALUKOV a.s.

Liberecký kraj

Prvenství v Libereckém kraji (38 firem) přiřkla odborná porota společnosti ECOGLASS a.s., která se věnuje výrobě lisovaných optických dílů. Druhé místo obsadily Jizerské pekárny s.r.o., třetí pak skončil výrobce a prodejce horolezeckých potřeb a osobních ochranných pracovních prostředků proti pádu SINGING ROCK s.r.o.

Jihomoravský kraj

Vítězem OCENĚNÍ ČESKÝCH LÍDRŮ v Jihomoravském kraji (167 firem) se stal prodejce a výrobce průmyslových hadic a těsnění pro firmy GUMEX s.r.o, následovaný společností T Machinery a.s., která se věnuje vývoji a výrobě dobývacích kombajnů pro těžbu hornin, hřeblových dopravníků, podporubových zařízení, hydraulických výztuží pro zabezpečení těžních prostor. Třetí příčku obsadila dopravní společnost DOPAZ s.r.o.

Kraj Vysočina

Nejvyšší příčka v Kraji Vysočina (65 firem) patří výrobci malířských a natěračských válečků a dalšího příslušenství IPC plast s.r.o. Na druhé místo se dostala I. Kamenická stavební a obchodní firma s.r.o., třetí pak IT společnost GORDIC s.r.o.

Královéhradecký kraj

Šampionem Královéhradeckého kraje (72 firem) je výrobce pekařských pásových pecí J 4 s.r.o., za ním skončila společnost Dr. Müller Pharma s.r.o. věnující se výrobě léčiv, zdravotnických prostředků doplňků stravy a kosmetiky. Třetí místo pak obsadil výrobce širokého sortimentu produktů pro stavebnictví a zemědělství, obalových materiálů a materiálů pro technické účely, společnost JUTA a.s.

Plzeňský kraj

Vítězem v Plzeňském kraji (47 firem) se stal specialista na koupelny, společnost KERAMIKA SOUKUP a.s., v závěsu za ní skončila na druhém místě společnost SYSTHERM s.r.o., která svým klientům nabízí komplexní řešení systémů zásobování teplem. Na třetí příčce skončil výrobce pracovních strojů AIR POWER s.r.o.

Olomoucký kraj

Lídrem v Olomouckém kraji (63 firem) se stal známý výrobce oděvů Koutný s.r.o. Druhá skončila společnost FARMAK a.s., která se věnuje vývoji a výrobě generických látek – API, třetí místo patří železničnímu nákladnímu dopravci IDS CARGO a.s.

Moravskoslezský kraj

Vítězem v Moravskoslezském kraji (138 firem) se stala společnost MARLENKA international s.r.o. známá zejména svým dortem Marlenka vyráběným podle staroarménské rodinné receptury. Hned za ní skončila společnost FERRMON s.r.o., která se zabývá výrobou a montáží ocelových konstrukcí a technologických celků. Třetí místo náleží výrobci komponentů pro automobilový průmysl BRANO a.s.

Zlínský kraj

Ve Zlínském kraji (103 firem) patří prvenství společnosti KOVÁŘ plus s.r.o, která se zabývá velkoobchodem a mezinárodním obchodem masa, uzeniny, sýrů, zmrazeného zboží, ryb a zvěřiny. Druhý skončil specialista na komplexní péči o tiskoviny Z STUDIO s.r.o, třetí místo obsadila společnost Graspo CZ věnující se tisku a výrobě knih, katalogů, časopisů, diářů, notesů a kalendářů.

Karlovarská kraj

Vítězem v Karlovarském kraji (19 firem) se stala společnost MOSER a.s. zabývající se produkcí bezolovnatého křišťálu.

Jihočeský kraj

V Jihočeském kraji (60 firem) se do čela dostal poskytovatel komplexních služeb v zemědělství, společnost AGRO-partner s.r.o. Druhé místo přiřkla porota logistické společnosti Transforwarding a.s. Na třetí příčce se umístil výrobce a distributor kvalitních potravin DRUID CZ s.r.o.

Všem vítězům gratulujeme.

Rolovat nahoru